WARSOUL SESSIONS LIVE! TAYLOR McFERRIN (Brainfeeder, USA) 15.10.2011


Taylor McFerrin po raz pierwszy zabłysnął na światowej scenie future-soulowej w 2007 roku, za sprawą swojej debiutanckiej ep-ki "Broken Vibes", która znalazła się w ścisłej czołówce regularnej rotacji tak renomowanych dj'ów jak Gilles Peterson, Benji B czy Garth Trinidad. Z jego talentu producerskiego korzystali m.in. Cinematic Orchestra, Amp Fiddler i Corinne Bailey Rae, a także Jose James i raper Ty.

Jako człowiek orkiestra podróżował po całym globie, biorąc udział w tak znakomitych festiwalach jak Lollapalooza, Glastonbury, The Big Chill, czy Worldwide Festival Gilles'a Petersona.

W rodzinnym Nowym Jorku ma na koncie koncerty w najbardziej legendarnych klubach, wśród nich Blue Note, The Apollo, Radio City Music Hall i Lincoln Jazz Center. Miał okazję występować przed takimi artystami jak Erykah Badu, The Roots, Nas, Talib Kweli i J*Davey.

Jego styl jest inspirowany zarówno legendami soulu lat 60'tych i 70tych, jak i współczesnymi producentami nowej sceny beatowej. Na swoich płytach sam obsługuje wszystkie instrumenty, z kolei podczas live actów używa głównie swojego głosu, który sampluje i tnie na żywo; a także gra na klawiszach. Krytycy zgodnie twierdzą, że udało mu się odnaleźć brzmienie, które łączy w sobie klasykę i nowoczesność.

Niedawno Taylor dołączył do grona artystów zrzeszonych w kultowej oficynie Brainfeeder, której właścicielem i mentorem jest Steve Ellison a.k.a. Flying Lotus. Jeszcze w tym roku nakładem kalifornijskiej wytwórni ukaże się debiutancki album młodego McFerrina, zatytułowany "Early Riser".

Choć w swoich materiałach promocyjnych Taylor nie korzysta ze sławy ojca, to nie ma co ukrywać, że jest faktycznie synem Bobby'ego McFerrina...

WARSOUL SESSIONS LIVE 15.10.2011 :

TAYLOR McFERRIN (Brainfeeder, USA)

support: Maceo & Envee (Niewinni Czarodzieje, PL)

Powiększenie, Nowy Świat 27
start: godz. 21:00

Bilety w cenie 30 zł dostępne w przedsprzedaży od 3.10 w sklepie Side One, ul. Chmielna 21 (lub www.sideone.pl) oraz 40 zł w dniu koncertu w klubie. Więcej informacji o Taylorze McFerrinie znajdziecie na naszym blogu.