Wizjoner Miejski x Warsoul x Foxhole x RBMA: SAMIYAM (BRAINFEEDER/LA)

Wizjoner Miejski x Warsoul Sessions oraz Foxhole we współpracy z Red Bull Music Academy prezentują:

Wizja #2 czyli wydarzenie nowego poznańskiego projektu którego przestrzenią jest Pawilon Nowej Gazowni. Bez wątpienia jest to miejsce oryginalne, świeże, a... przy tym jego infrastruktura pozwala na profesjonalne przyjęcie nawet najbardziej wymagających artystów. Projekt skupia się przede wszystkim na dostarczeniu niecodziennych wrażeń muzycznych.Zaproszeni goście to artyści, których rzadko można usłyszeć poza najlepszymi europejskimi klubami i festiwalami, a przestrzeń dostępna w pawilonie Nowa Gazownia pozwala poczuć się jak na jednym z takich eventów. O odpowiednią oprawę zadbają największe nazwiska vj-skie w Polsce. Wykorzystując do tego ekran projekcyjny 6x10 metrów na pewno stworzą spektakularny pokaz, a całości dopełni przepiękny dźwięk z soundsystemu zaprojektowanego specjalnie dla tego miejsca.

10 marca w pawilonie poznańskiej Nowej Gazowni wystąpią:

SAMIYAM (BRAINFEEDER/Los Angeles) live act
Nativizm (Wrocław) live act
Czarny/Tas (Proporcja/Poznań) live act
Maceo Wyro (Warsoul/Niewinni Czarodzieje) dj set
Topcut/Raq (Foxhole/Poznań) dj set
Wizualizacje: .wju (Poznań)

Sama Bakera znanego wszem i wobec jako Samiyam fanom Brainfeedera chyba przedstawiać specjalnie nie trzeba. Był on związany z tą brygadą jeszcze zanim Flying Lotus postanowił związać jej szyki mocniejszymi więziami tworząc wytwórnię. Samiyam urodził się w Ann Arbor w Michigan. Do Los Angeles przeprowadził się dopiero w 2006 roku, by w krótkim czasie stać się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i progresywnych producentów w tym mieście. To właśnie tam zbratał się z Flying Lotusem, z którym wspólnie stworzył projekt Flyamsam i za sprawą swoich beatów stał się jednym z najważniejszych twórców ery new-beats.

Samiyam zadebiutował w 2008 roku wydając krążek „Rap Beats vol.1”, który otworzył całą serię fenomenalnych pozycji znajdujących się w katalogu Brainfeeder. Chociaż jest to kwestia bardzo umowna, gdyż Sam własnoręcznie tworzył okładki z różnych wycinków magazynów, a krążek został wydany we współpracy z Alpha Pup Records i nikt nie przypuszczał że za dwa lata raczkujący jeszcze Brainfeeder zdobędzie cały świat od Los Angeles przez Europę i Hong-Kong aż po Tokyo. Sam swoim stylem zabrał produkcję beatów hip-hopowych na zupełnie inny level. Jego charakterystyczny, eksperymentalny boom-bap sound, zainspirowany 8-bitowymi grami wideo wywrócił scenę do góry nogami. Krótkie, półtorej-minutowe pętle onieśmielały raperów i żyły swoim własnym życiem w setach djów na całym świecie, rozgrzewając parkiety groźnym, potężnym i nowatorskim brzmieniem. Nie bez przyczyny jeszcze w 2008 roku, Samiyam wydał klasyczną dziś EPkę „Return” w zasłużonym labelu Hyperdub, należącym do samego Kode9. Wydawał też w takich wytwórniach jak Poo-Bah czy All City, prezentując nowatorskie brzmienie Los Angeles na seriach płyt, które dziś są już obiektem poszukiwań kolekcjonerów winyli.

W ubiegłym roku Samiyam wydał drugi krążek nakładem Brainfeeder pt. „Sam Baker’s Album”. Ciężkie bębny i mocny bas to oczywiście jego podstawa, na której budują się samplowane bądź zagrane na syntezatorach faktury. Wyrwane tradycyjnemu hip-hopowi techniki, jak cięcie rapowych acapelli czy cytowanie z filmów i seriali spotykają się tutaj z najbardziej futurystycznymi koncepcjami kreowania nowego brzmienia. Aż trudno jest odgadnąć dla jakiej publiczności może zagrać Sam. Jeśli lubicie tempo hip-hopowe, a przy tym nie obce jest Wam masowanie wnętrzności tłustym basem – nie może Was zabraknąć na pierwszym i jak do tej pory jedynym show Samiyama na żywo w Polsce.

To nie koniec atrakcji. Oprócz Samiyama swoje live-acty zaprezentują wrocławski producent, mistrz kategorii „live” na Beat Battle Nativizm oraz długo oczekiwani w Poznaniu Tas i Czarny, którzy zagrają swój showcase po raz pierwszy od zdobycia wicemistrzostwa świata djów IDA w 2011. Prawdopodobnie będzie to ich jedyny i ostatni występ przed wydaniem nowego materiału. To jeszcze nie wszystko! Poza live actami będzie mnóstwo „swaggerskich” dj setów dostarczonych przez Niewinnego Czarodzieja i reprezentanta Warsoul - Maceo Wyro oraz przedstawicieli ekipy Foxhole – Raq’a i Topcuta. Całość będzie przyprawiona wizualami przygotowanymi przez dwóch studentów architektury z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu - Jana Ankersteina i Mikołaja Ludwika, których publiczność zna bardziej jako .wju. Jeśli byliście kiedyś na Kill Da Chill – doskonale znacie ich możliwości.

Bilety w dniu imprezy do nabycia przy wejściu w cenie 20PLN.

Red Bull Music Academy to międzynarodowy cykl warsztatów, organizowanych corocznie w innym mieście. Aby poczuć ducha tej wyjątkowej akademii i dowiedzieć się o niej więcej będzie można wziąć udział w jednym ze spotkań cyklu Red Bull Music Academy Session, przeprowadzanych w 50 krajach, w tym także w Polsce. Poznańska infosesja odbędzie się 10 marca o godzinie 19:00 w poznańskiej Nowej Gazowni w ramach wydarzenia Warsoul x Foxhole. Zainteresowanym aplikantom o swojej przygodzie z Akademią opowiedzą jej absolwenci – Samiyam i Maceo. Wstęp na infosesję jest bezpłatny.